Vēsture


1976.
Top Spēles koncepts, ko iecerējusi Džoja Dreika (Joy Drake).
Findhornā esot, Džoja izveido divas Spēles versijas:
  1. Pirms apgaismības. Personības ceļojums uz dvēseles atklāsmi.  
  2. Pēc apgaismības. Gaismas centru izveide un sasaiste visapkārt pasaulei.
Tās ir spēles, kas paceļ mācības un ieguvumus garīgā ievirzē, palielina apzināšanos. Spēles ataino Findhornā iegūtās pieredzes esenci tādā veidā, kas ietaupa ceļojumu uz Skotiju un vairāku gadu dzīvošanu šajā vietā, līdz tiek iegūta nepieciešamā apskaidrība. Tās no jauna rada apziņas vidi miniatūrā; palielinājumā.
Spēle Nr.1 atspoguļo spēlētāju domas, sajūtas un ticības un dod skaidru maināmo opciju sarakstu. Personīgās konsultēšanas rīks. Tā nodrošina vidi, kurā personīgā apziņa un garīgā izaugsme tiek paātrināta. Planetary Mystery School funkcija ir kā dzīves ceļš. Spēle Nr.1 tika attīstīta, bet spēle Nr.2 vēl joprojām nav pabeigta.

1977.
Spēles attīstība. Tā sākās kā hobijs, bet tā iedrošina, intriģē un piepilda Džoju. Dažādas ietekmes. Svētnīcas vadlīnijas- Tibetas spēle- Grupu atklājumu veidošanās- Jaunas spēles meistardarbnīcas. Spēle tiek testēta koledžas vakara nodarbībās. Ir nepieciešami 18 mēneši, lai izveidotu pirmo Spēles prototipu.
Pirmā publiskā Spēles versija- Planetarā Spēle (Planetary Game) notiek Klūnihilas (Cluny Hill) deju zālē Findhornā, 1978.gada jūnijā, kā daļa no „Mākslu Sintēzes” meistardarbnīcas. 20 spēlētāji un 4 vadītāji ar ļoti vienkāršu aprīkojumu: papīra laukumi, kostīmi no loksnēm u.t.t., bet neticami spēcīga, precīza un transformējoša.

1978.
Oktobris, Findhorna. Dzīves Spēles meistardarbnīca. Nedēļu gara uz vietas spēlējama Spēles meistardarbnīca. 5 spēlētāji, 1 vadītājs, 1 hronists, 7 spēles līmeņi. Pirmo reizi Spēles notiek dažādās ēkās. Pirmo reizi notiek Spēles Dievietes apzināšanās. Koferis ar pārnēsājamu aprīkojumu, stikla pieredzes trauki, izsmalcināti kaligrāfiski uzrakstītas kāršu kavas un koka spēles laukums. Skriešanās starp spēlēm un tumšo briļļu nēsāšana un cits aprīkojums! Pēkšņa veiksme. Tiek izveidotas nedēļas nogales. Viena Spēles komplekta izveidošanai ir nepieciešami 6 mēneši. Ir ļoti daudz palīgu, bet vēl joprojām tā ir Džojas „lieta”.
Pagrieziena punkts. Džoja satiek Ketiju Taileri (Kathy Tyler). Pagrieziens no viena cilvēka fokusa uz lojālu komandu. Tiek izveidota fantastiski radoša partnerība. Ketijas, kā meditāciju skolotājas pieredze papildināta ar viņas bagātīgo iekšējās pasaules izpratni, palīdz izsmalcināt rupjo Spēles enerģijas lauku un pavērst fokusu, skaidrību un dziļāko intuitīvo izpratni uz iekšējiem procesiem. Ketija palīdz Spēlei radīt izsmalcinātu struktūru, kurā var pārvietoties viegli un līdzsvaroti. Viņa nodrošina svarīgāko trūkstošo detaļu, ietverot Spēles procesā intuitīvu sapratni un pateicības pilnu izaugsmi. Viss Spēles aprīkojums un meistardarbnīcas struktūra tiek pārvērtētas un uzlabotas. Ketija un Džoja sāk apmācīt citus trenerus strādāt ar viņu personīgo augstāko inteliģenci un Spēles Dievieti.
Kvalificētu Spēles vadītāju galvenās komandas izveide. Sāk veidoties nozīmīgs apmācību process, kurš var būt atkārtojams, novērtējams, atzīmējams un aprakstāms. Tiek izveidota 4 līmeņu vadītāju apmācību programma: Hronisti, Trenējamie, Pārbaudītāji un Kvalificēti vadītāji. Spēle vienmēr ir bijusi un būs grupas process. Spēles vadītāju treniņa programma vienlaicīgi ir arī  lielisks vadītprasmju treniņš.
Meistardarbnīcu pieprasījums sāk augt. Spēli sāk spēlēt darba vietās un iekļauj „Orientēšanās”, „Esencē”un citas Findhornas apmācību programmas. Spēle sāk attīstīties. Tai piemīt augsta pievilcība. Neskaitāmi  cilvēki ziedo savu laiku un prasmes. Vairākas papildus versijas un imitācijas parādās gadu laikā.
Oriģinālās Transformācijas spēles laukums ar 7 līmeņiem un stikla pieredzes traukiem.

1979.
Turpinājums. Nedēļas nogales Spēles Anglijā un pirmais Spēles ceļojums uz Holandi.

1981.
Findhorna. Parādās Eņģeļu kārtis. No sākuma tās tiek drukātas un ar rokām komplektētas Findhornā. Tās ātri tās kļūst par ierastu „Pieredzes nedēļas” sastāvdaļu. Uz šo brīdi ir pārdoti vairāk kā 1.3 miljoni komplektu. Kārtis papildina apmācāmas grupas procesus un personīgo izdziedināšanos. Pielietojamas skolu, biznesa un citās vidēs un situācijās. Spēles attīstība un izplatīšanās turpinās līdz ar ceļojumiem uz Eiropu un ASV. Džojas un Ketijas tikšanās ar Narada Productions Milvokī kādā spēles prezentācijā kļūst liktenīga. Šī kompānija vēlāk licenzē Eņģeļu kāršu publicēšanu.
Eņģeļu kārtīs ir minētas vispārcilvēcīgas īpašības.

1982.
Findhorna. Tiek iespiestas Svētību kārtis. Sākumā tās komplektē Findhornas iedzīvotāji un viesi. 210 individuālas Svētības katrā kastītē. Tās tiek pārdotas lokāli. Tās nekad netiek komplektētas pirms pārdošanas! 1990.gadā Svētības kārtīm tiek pārveidots dizains un iepakojums.
Portlenda. Kvalificētu Spēles vadītāju 6 nedēļu treniņš. Šoreiz tie vairs nav Findhornas rezidenti.


1982.-1985.
Daži   ceļojumi uz ASV.

1985.
Decembris. Džoja un Ketija pārceļas uz Sietlu un sāk veidot spēli no sākuma- jaunā formā. Katra spēles attīstības stadija no spēles radītājam prasa padziļinātu piesaisti, finansiālas investīcijas un milzīgas personīgās transformācijas. Džūdija Batnere (Judi Buttner) kļūst par Spēles ofisa vadītāju InnerLinks UK.

1986.
Sietla. Džoja un Ketija izveido InnerLinks, Inc. USA. Viņa sāk pieņemt pirms-pasūtījumus uz spēles kastes versiju. Pieaug ieguldījumi. Izveidojas Eņģeļu mārketinga koncepts.

1987.
Findhorna. Mērija Inglsa (Mary Ingls) pārņēm InnerLiks UK vadību. Eiropas Spēles programmas sāk izplatīties.
20.septembris. Tiek izdota pirmā TRANSFORMĀCIJAS SPĒLE kastē. „Spēle kastē, kas var mainīt Tavu dzīvi”. 2-4 spēlētāji, 4 spēles līmeņi, logo ar stāstu. Apzināti veidota pēc 18 mēnešu intensīviem Spēļu testiem un attīstības. Deivids Spenglers (David Spangler) kā primārais padomdevējs. Transformācijas Spēle nonāk pasaules tirgū. Kāda ir auditorijas reakcija? 5000 Spēles eksemplāru tiek pārdots pirmajā gadā!
Novembris, Findhorna. Visa komūna, ieskaitot Ailīnu Kadiju (Eileen Cady), vienu no Findhornas dibinātājām, spēlē Planetāro Spēli lielajā Universa Zālē. Tas ir nozīmīgs pagrieziena punkts Findhornas vēsturē.
Transformācijas spēles kastes versija ir ļāvusi tai izplatīties visā pasaulē. Arī Singapūrā!

1988.
Septembris.  Pirmā Spēles fasilitatoru treniņa programma. Džojas, Ketijas un Mērijas kopīgiem spēkiem radītā programma nodod viņu zināšanas, prasmes un pieredzi. Aktīvi izplatot spēli Holandē, Argentīnā, Austrālijā, Tasmānijā, Jaunzēlandē, Skotijā, Vācijā un ASV, Innerlinks izplatās un nostabilizējas kā starptautiskas atbalsts un informācijas tīkls akreditētiem fasilitatoriem. Tiek uzsākts darbs pie Transformācijas Spēles versijas organizācijām.
Septembris, Sietla. Džoja un Ketija paraksta licenci ar US Games systems Inc., lai komerciālu ražotu Transformācijas spēli.

1989.
Findhorna. Pirmā jaunā gada Planetārās Spēles meistardarbnīca 80 dalībniekiem. Tiek spēlēta Universa Zālē ar atjaunotu aprīkojumu. 10 vadītāji un 16 vadītāju praktikanti. Globālais dziedināšanas fokuss. Datorizēts komunikāciju tīkls. Nodrošina vīziju un pamatu nākošajam gadam. Paplašināšanās.
Holande. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņu programma.
Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņi. Kopš 1989.gada  treniņa Sietlā, Innerlinks ir bijuši treniņi Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Francijā, Vācijā, Holandē, Ungārijā, Īrijā, Itālijā, Japānā, Korejā, Malaizijā, Portugālē, Krievijā, Dienvidāfrikā, Spānijā, Zviedrijā un Taizemē, kā arī ļoti daudz ASV un Findhornā. Šobrīd ir vairāk kā 1000 trenētu fasilitatoru šajās zemēs un arī Argentīnā, Austrijā, Beļģijā, Bolīvijā, Dānijā, Anglijā, Somijā, Grieķijā, Indijā, HongKongā, Kazahijā, Latvijā, Melnkalnē, Itālijā, Jaunzēlandē, Norvēģijā, Peru, Filipīnās, Portugālē, Singapūrā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā un Zimbabvē. Ir svarīgi spēlēt Transformācijas Spēli InnerLinks akreditētu un apmācītu fasilitatoru vadībā, jo tas nodrošina vislabāko spēlētāju pavadījumu visā Spēles gaitā. Fasilitatori ir augošās InnerLinks ģimenes svarīgākie cilvēki.
Augusts, ASV. Transformācijas Spēles 2.izdevums (ražots US Games) top gatavs pēc ilgstošas kavēšanās. Katalogs seko 2 mēnešus vēlāk. Arī citi izdevumu kopš tā laika ir pilnībā nokomplektēti. Vairāk kā 70 000 Transformācijas Spēles kopijas tiek pārdotas ik gadu.

1990.
Findhorna un Holande. Pirmais speciālais treniņš darbam ar Šķēršļiem.
Maijs, Sietla. Fasilitēta Transformācjjas Spēles biznesa versija ir veiksmīgi palaista darbā Sietla bāzētās kompānijās. Pilot-programma, kas radīta, lai uzlabotu komandas veidošanos, komunikāciju un efektivitāti darba vietā. Šis dizains iekļauj jaunas kārtis, spēlēšanas līmeņus un darbnīcu formātus.
Maijs, ASV. Svētību kārtis. Otrais, atjaunots izdevums un iepakojums.
Jūnijs, Austrālija. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru apmācības programma Melburnā.
Oktobris, Findhorna.„Līderības spēle” 250 cilvēkiem konferencē „Intuitīvā līderība”. Speciāli un veiksmīgi izveidota Transformācijas Spēles adaptācija, paredzēta, lai spēlētu grupās. 45 fasilitatori.
Novembris, Holande. Pirmā 20 cilvēku Planetārā Spēle, kas notikusi ārpus Findhornas vai Sietlas. Pārsteidzoši. Mēs tagad vēlamies ceļot aizvien vairāk un vairāk.

1991.
Februāris, Sietla. Pirmā 60 cilvēku Planetārā Spēle, kas fokusējas uz kādu konkrētu notikumu (Līča karu). Deivids Spenglers pievienojas vadītāju komandai. Iedvesmojošs pasākums.
Oktobris, Holande. Pirmais Transformācijas Spēles spēlētāju saiets, galvenokārt no Holandes spēlētāju grupas.

1992.
Februāris, Dienvidāfrika. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma Johannesburgā un Keiptaunā.
Jūnijs, Vācija. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma Steijebergā.
Oktobris, Findhorna. Kalpošanas spēle konferencē „Kalpošanas spēks”. Cita adaptācija, kas ietver 5 spēles laukumus ar rotējošām spēlētāju komandām, kas fokusējas uz spēli viņu konkrētajā laukumā.
Oktobris, ASV. Tiek izdotas Eņģeļu kārtis franču, vācu un spāņu valodās. Holandiešu eņģeļi pievienojas komandai 1995.gadā, un portugāļu eņģeļi ar eņģeļu grāmatu 2001.gadā.
Novembris, Findhorna. Pirmais starptautiskais fasilitatoru saiets un Planetārā Spēle.
Novembris, ASV. Tiek izdotas Solo un Earth-solo Spēles versijas. 6 spēlēs līmeņi. Pirmais izdevums- 3000 gb.

1993.
Septembris, Holande. Strukturēto Pārmaiņu (Frameworks for Change) treneru treniņa programma tiek palaista darbībā. Pēc vairākiem šīs programmas veidošanas gadiem treneru treniņa programma spēles biznesa versijai tiek palaista Holandē un ASV, tagad arī Findhornā, Brazīlijā un ASV.

1994.
Aprīlis, Brazīlija. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma San Paulo.
Oktobris, Findhorna. Pirmais fasilitatoru treniņš Transformācijas Spēles grupas versijai 12-20 spēlētājiem.
Pirmie Transformācijas Spēles tulkojumi. Spēle top pieejama holandiešu, franču, un vācu valodās. Sākot no 2012.gada arī ungāru, itāļu, korejiešu, portugāļu, krievu un spāņu valodās.

1996.
Holande. Pirmais fasilitatoru treniņu pārskats un saiets „Brīnumu prāta vētra”.
Findhorna. Strukturēto pārmaiņu (Frameworks for Change) speciāli adaptēta versija tiek spēlēta ar 200 spēlētājiem konferences „Bizness dzīvei” ietvaros.
Tiek izdoti Intuitīvie Risinājumi (Intuitive Solutions)- 3 kāršu kavu komplekts: Apgaismības, Šķēršļi un Eņģeļi, bāzēts uz Transformācijas Spēles Nākošo soļu procesu . Vienkāršs un tiešs instruments, kas var tikt izmantots, lai iegūtu tūlītēju skaidrību, izpratni un virzienu.

1997.
Maijs. Tiek palaista Eņģeļu kāršu datornodrošinājuma programma. Iedvesmojoši ziņojumi un datora ekrānsaudzētāji.
Novembris. Spēles tulkojums ungāru valodā.

1998.
Džoja un Ketija pārceļas uz Ešvilu, NC. Mērija Inglsa kļūst par pilntiesīgu InnerLinks partneri.
Jūnijs, Findhorna. Transformācijas Spēles fasilitatoru Planetārā Spēle; 20 gadadiena pirmajai jebkādas spēles publiskās spēlēšanas versijai. Spēlēs tēmas ir: Vīzija, Līdzāspastāvēšana, Identitāte un Radošums.
Jūlijs, Ungārija. Pirmais Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņš Austrumeiropā
Jūlijs, Krievija. Pirmā grupas Transformacijas Spēle, kas spēlēta Maskavā. Tēmas ir: Ilgtspējība, Bērni, Garīgums un Attiecības
Augusts, Holande. Līderības spēle: speciāli izveidots 2 dienu pasākums nedēļu garā starptautiskā vadības kursa „Vadīšana uz nākotni” 60 dalībniekiem. Pirmās no dažām īpaši veidotām Transformācijas Spēles versijām, kas pielāgotas konferencēm un lielām grupām.
Oktobris, Vācija. Uzlabotais Transformācijas Spēles 6 dienu treniņš Vācijā. Pirmie soļi, lai uzlabotu programmu un nodrošinātu fasilitatorus ar daudz dziļāku treniņu un praksi Transformācijas Spēles fasilitēšanā. Veidots, lai uzlabotu vadīšanas prasmes, paplašinātu šķēršļu un apgaismību darbu, pārskatītu laukumu saturu, attīstītu darbu ar bez-sāpju šķēršļiem, izskaidrotu tehniskos punktus, izsmalcinātu un padziļinātu darbu ar mērķu definēšanu, pārskatītu un padziļinātu darbu ar Spēles Dievieti, piedaloties supervizētās praktiskās Spēlēs, lai padziļinātu saikni ar citiem fasilitatoriem.

1999.
Februāris, Krievija. Pirmais treniņš Krievijā. Divi nākamie seko ātrās sesijās 1999.gada septembrī un 2000.gada vasarā ar Uzlaboto treniņu 2000.gadā.
Aprīlis, Francija. Pirmais Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņš franču Gvadelupē.
Septembris, ASV. Tiek izdota Eņģeļu kāršu grāmata. Iedvesmojošas ziņas katrai eņģeļu kārtij, kā arī norādes meditācijām, vizualizācijām un dienasgrāmatām, kuras lietot ar kārtīm.
Decembris, Findhorna.  Gadsimtu mijas Planetārā Spēle. Vairāk kā 80 dalībnieku no 19 valstīm sagaida jauno tūkstošgadi, pavadot 10 dienas spēlējot spēli tās mazākās un lielākās versijās. Spēlējot grupās tēmas ir: Attiecības, Iztika, Kopiena, Labklājība, Atpūta, Nezināmais. Tas bija spēcīgs, mierīgs un pamatīgs veids, kā sagaidīt 21.gadsimtu.

2001.
Augusts, Japāna. Pirmais Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņš Kagava-ken.
Novembris, Krievija. Pirmā Solo Spēles treniņa programma.

2002.
Janvāris, Findhorna. Pirmais treniņš Pārmaiņu Struktūras  (Frameworks for Change) programmai.
Februāris, Brazīlija. Pirmais grupas Spēles treniņš.
Marts, Brazīlija. Pirmais treniņš Pārmaiņu Struktūras programmai.
Jūlijs, Holande.  „Līderības spēlei” speciāli veidots pasākums vairāk kā 100 dalībniekiem starptautiskā nedēļu ilgā konferencē „Vadīšana uz robežas”.
Novembris, Findhorna. Speciāli dizainēta spēles versija Findhornas 40. dzimšanas dienas nedēļai.

2003.
Jūnijs, Findhorna. Tiek palaists Strukturētā Koučinga Procesa (Frameworks Coaching Process- FCP) treniņš. Pirmais sertificētais treniņš Koučinga Procesā, pielietojot apgaismību, šķēršļu un mentoru kārtis no Strukturētā Darba simulācijas. Veidots lai pielietotu darba vietās individuāli, grupās un komandās.
Augusts, Ešvilla. Pirmais Strukturētā Koučinga Procesa (FCP)  sertificētais treniņš ASV.
Augusts, Spānija. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru programma Madridē.
Oktobris, Austrālija. Pirmais Strukturētā Koučinga Procesa  (FCP) treniņš konsultantiem Melburnā.
Oktobris, Dienvidāfrika. Pirmais Strukturētā Koučinga Procesa  (FCP) sertificētais treniņš konsultantiem Keiptaunā sadarbībā ar Konfliktu Atrisināšanas Centru pie Keiptaunas Universitātes un Britu Padomes.

2004.
Jūlijs, Ešvila. Mentoringa kārtis tiek laistas apgrozībā. 65 skaisti ģeometriski attēli, radīti, lai enerģetizētu mentoringu. Pievienots arī instrukciju buklets. Pirmais izdevums- 5000 gb.
Augusts, Holande. „Dzīvojot uz robežlīnijas”- speciāla nedēļu ilga Transformācijas Spēles versija 30 dalībniekiem vasaras skolas pasākumā kā daļa no „Robežlīnijas Starptautiskās Līderības un Garīguma skolas”.
Oktobris, Ešvila. Tiek palaista FCP (Frameworks Coaching Process)  tele- treniņa sertifikācijas programma. Astoņas viens-pret-vienu telefoniskas treniņa sesijas 3 mēnešu periodā un praktiski uzdevumi ar klientiem. Veidota koučiem visā pasaulē.

2005.
Septembris, Brazīlija. Pirmais Strukturētā Koučinga Procesa  (FCP) treniņš konsultantiem Brazīlijā.
Decembris, Koreja. Pirmais Strukturētā Koučinga Procesa  (FCP) treniņš konsultantiem Seulā.

2006.
Janvāris.  Sakarā ar 25. gadadienu, tiek izdotas paplašinātais Eņģeļu kāršu un grāmatas komplekts. 20 kārtis un bonusā uzlīmes ar jaunām īpašībām. Kabatas izmēra iepakojums, viegli atverama kastīte. Eņģeļu kāršu grāmata ar 20 iedvesmojošiem ziņojumiem, pasaules darba meditācijām un pievienotām dienasgrāmatām.
Jūlijs, Koreja. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma Seulā.
Septembris.  Sāk izdot ikmēneša Eņģeļu avīzi.
Novembris, Findhorna. Divas Planetārās Spēles ar no jauna radītiem globālajiem un pasaules darba lauciņiem:
  1. Kultivējot klātbūtni savās dzīvēs- speciālā Planetārā spēle, lai atzīmētu 30.  Transformācijas spēles dzimšanas gadadienu. 80 dalībnieku no 25 valstīm. Spēles jomas ir: Būt pašam sev, Labklājība, Darbs un Personīgā dzīve, Attiecības un Ģimene, Daba un Vide, Pārmaiņas un Izrāvieni. 
  2. Kopienas Planetārā Spēle Findhornas 44. dzimšanas dienas nedēļas ietvaros. Spēles jomas ir: Līderības rangs un spēks, Labklājība un Kreativitāte, Ekoloģija un Kopsadarbība ar dabu, Planētārā loma un Būšana ārpus tās, Lokālā ekonomika un Nauda.
2007.
Janvāris. Tiek izdots Transformācijas Spēles korejiešu tulkojums.
Novembris, Japāna. Speciāli veidots Transformācijas Spēles pasākums 100 cilvēkiem Seulā.

2009.
Decembris, Japāna. Pirmais uzlabotais treniņš akreditētiem fasilitatoriem.

2010.
Aprīlis, Findhorna.  Speciāli veidots vienas dienas spēles pasākums konferencē „Iedvesmota Rīcība”.
Jūnijs, Findhorna. Vasaras saulgriežu Planetārā  Spēle. Pateicību, iedvesmu un partnerību atmodinošs pasākums. Spēles jomas ir: Mēs paši, Mūsu attiecības, Mūsu darbs, Mūsu kolektīvās struktūras, Daba un Vide.
Jūlijs, Itālija. Pirmais Transformācijas Spēles fasilitiatrou treniņš Massignano.
Septembris, ASV. Svētības kārtīm 3. izdevums. Jauns kompakts dizains un iepakojums.
Septembris, Portugāle. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma.

2011.
Septembris, Malaizija. Pirmā Transformācijas Spēles fasilitatoru treniņa programma.


Transformation Game ir reģistrēta preču zīme ® 1986-2004 un pieder  Džojai Dreikai un Ketijai Tailerei, InnerLinks Inc. Visas tiesības rezervētas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru